پرسشنامه اضطراب اجتماعی جرابک رایگان

پرسشنامه اضطراب اجتماعی جرابک رایگان

پرسشنامه استاندارد اضطراب اجتماعی جرابک

این پرسشنامه توسط ایلینا جرابک در سال 1996 ساخته شده است.
پرسشنامه اضطراب اجتماعی به سنجش میزان اضطراب اجتماعی فرد و ترس از از جمع در قرار گرفتن در پنج مولفه زیر می پردازد:

  • ترس از بیگانگان
  • ترس از ارزیابی توسط دیگران
  • ترس از در جمع صحبت کردن
  • ترس از انزوای اجتماعی
  • ترس از آشکار شدن علایم اضطراب

این پرسشنامه دارای 25 سوال است و جواب هر سوال به صورت طیف لیکرت پنج درجه ای از هیچوقت تا تقریبا همیشه می باشد.

همچنین پرسشنامه اضطراب اجتماعی جرابک jerabak social anxiety questionnaire دارای روایی و اعتبار و نمره گذاری نیز می باشد.

اضطراب اجتماعی جرابک

پرسشنامه رشته روانشناسی
سوالات : 25
صفحات : 3
تعداد مولفه : 5
مقیاس : لیکرت پنج درجه ای
نمره گذاری: دارد
روایی: دارد
اعتبار: دارد
نویسنده: ایلینا جرابک
سال ساخت: 1996
موارد استفاده: پژوهش، ارزیابی
نوع فایل: ورد آفیس و پی دی اف PDF/Word

اضطراب اجتماعی چیست؟

افراد مبتلا به اختلال اضطراب اجتماعی به ­صورت شدید، مداوم و مزمن از این­که مورد نگاه و قضاوت دیگران قرار بگیرند. و به ­خاطر رفتار خود تحقیر یا شرم­‌ زده شوند، می­‌ترسند. ممکن است این ترس آن­قدر شدید باشد که کار، درس یا سایر فعالیت­‌های فرد را مختل سازد. با این­که بسیاری از افراد مبتلا به اختلال اضطراب اجتماعی درمی‌یابند که ترسشان بیش از اندازه و غیر منطقی است، نمی­‌توانند بر آن غلبه کنند.

آن­‌ها اغلب چند روز یا چند هفته قبل از شروع وضعیتی که از آن می‌­ترسند دلشوره می­‌گیرند. به ­علاوه، معمولا دچار عزت نفس پایین و افسردگی می­‌شوند. علل اضطراب اجتماعی همچنان در حال بررسی است.

در بعضی از موارد، اختلال اضطراب اجتماعی تنها به یک موقعیت مثل ترس از سخنرانی در جمع، محدود می­‌شود. یا ممکن است فرد تنها زمانی­‌که کنار دیگران است دچار علائم اضطراب اجتماعی شود. اگر درمان اضطراب اجتماعی انجام نشود، پیامدهای جدی به دنبال دارد. مثلا، مانع از رفتن افراد به محل کار یا مدرسه می­‌شود و فرد نمی‌­تواند با دیگران دوست شود. برای سنجش سطح اضطراب خودتان، در تست رایگان اضطراب شرکت کنید.

علائم فیزیکی، که معمولا همراه با استرس شدید ناشی از اختلال اضطراب اجتماعی است. شامل سرخ شدن، تعریق، لرزش، حالت تهوع و اختلال در گفتار می­‌شود.

از آن­جایی­‌که این علائم اضطراب اجتماعی ظاهری ترس از مورد تایید واقع نشدن را افزایش می‌­دهد. خود علائم منبع دیگری از ترس است و چرخه­‌ی پلیدی را به وجود می‌آورد. از آن­جایی که افراد دچار اختلال اضطراب اجتماعی نسبت به تجربه­ این علائم نگران می­‌شوند، احتمال بروز علائم نیز بیشتر می­‌شود.

لینک دانلود پرسشنامه استاندارد جرابک

لینک دانلود فایل ورد word و پی دی اف pdf پرسشنامه
دانلود پرسشنامه اضطراب اجتماعی جرابک فایل WORD
دانلود پرسشنامه اضطراب اجتماعی جرابک فایل PDF

این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.

قیمت : internal_server_error <![CDATA[وردپرس &rsaquo; خطا]]> 500