پاورپوینت در مورد ورشکستگی Bankruptcy

پاورپوینت در مورد ورشکستگی Bankruptcy

در طی 50 سال گذشته، پدیده ورشکستگی شرکت‌ها به عنوان یکی از مسائل مالی مهم و بحرانی شناخته شده است. ورشکستگی به معنای عدم توانایی یک شرکت در پرداخت بدهی‌ها و از دست دادن تعادل مالی از آن خود کند. این واقعه باعث تلفات مالی بسیاری برای سرمایه‌گذاران، مدیران، و جامعه به وجود می‌آورد. برای جلوگیری از ورشکستگی، شناخت علل آن توسط مدیران مالی بسیار حیاتی است، زیرا آنها می‌توانند اقدامات پیشگیرانه‌ای انجام دهند و راهکارهای مالی مناسبی را ارائه کنند تا از سقوط شرکت جلوگیری شود.

تعاریف ورشکستگی

تعریف کلی:
وقتی یک شرکت ناتوان به پرداخت بدهی‌های خود یا از دست دادن نصف سرمایه اولیه خود می‌شود، یا هنگامی که بدهی‌های آن به اندازه ارزش دارایی‌های خود افزایش یابد، این به معنای ورشکستگی شرکت می‌باشد.

از نظر حقوقی:
از منظر حقوقی، ورشکستگی به معنای این است که شخص یا شرکت بدهکار از تمام دارایی‌های خود به منظور پرداخت به طلبکاران صرف نظر می‌کند. اما اگر از ورشکستگی برائت یابد، ممکن است دوباره فعالیت‌های خود را آغاز کند.

از نظر بورس و بازار:
در بورس اوراق بهادار تهران، ماده 141 قانون تجارت به عنوان معیاری مهم برای تشخیص ورشکستگی و خروج شرکت‌ها از بورس تعیین شده است. این ماده تصریح می‌کند که اگر شرکت به دلیل تجمیع زیان‌ها به اندازه حداقل نصف سرمایه خود خسارت ببیند، هیئت مدیره ملزم است فوراً مجمع عمومی فوق‌العاده سهامداران را به دعوت کند تا موضوع ادامه یا انحلال شرکت را مورد بررسی و تصمیم‌گیری قرار دهند.

هرچند بسیاری از واحدهای تجاری به دقت برنامه‌ریزی می‌کنند و تلاش می‌کنند که موفقیت خود را از طریق اجرای برنامه‌هایشان به دست آورند، اما برخی از آنها به‌ریسک‌های بزرگ تن می‌زنند که به ورشکستگی منتهی می‌شود. این جنبه غیرمنتظره ورشکستگی، آن را به یک مسئله خطرناک تبدیل می‌کند. با این حال، تمام واحدهای تجاری که فعالیت‌های خود را تداوم نمی‌دهند، به طور عمومی به عنوان ورشکسته محسوب نمی‌شوند، زیرا برخی از آنها با وجود توقف فعالیت به دستاوردهای خود دست یافته‌اند.

دلایل ورشکستگی

دلایل برون سازمانی:

  1. ویژگی های سیستم اقتصادی
  2. رقابت
  3. تغییرات در تجارت
  4. نوسانات تجاری
  5. تامین مالی

دلایل درون سازمانی:

  1. ایجاد و توسعه بیش از اندازه اعتبار
  2. مدیریت نا کارا
  3. سرمایه ناکافی

فهرست مطالب
مقدمه
مفهوم ورشکستگی
تعاریف ورشکستگی
دلایل ورشکستگی
مراحل ورشکستگی
اقسام ورشکستگی
شاخص های ورشکستگی
هزینه های ورشکستگی
ابزارهای شناسایی ورشکستگی
نتیجه گیری

What is bankruptcy? | Australian Financial Security Authority
Bankruptcy

این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.

قیمت : 35,000 تومان

تعداد صفحات: 15

فرمت فایل: پاورپوینت