پاورپوینت GIS

پاورپوینت GIS

GIS چیست؟
سیستم اطلاعات جغرافیایی یا GIS به عنوان یک ابزار کامپیوتری برای مدیریت و تحلیل اطلاعات مکانی شناخته می‌شود. این سیستم امکان جمع‌آوری، ذخیره و نمایش اطلاعات جغرافیایی را فراهم می‌کند. یکی از ویژگی‌های مهم GIS این است که امکان دسترسی همزمان به چندین موضوع مکانی را می‌دهد. از طریق ترکیب نقشه‌های مختلف با موضوعات متنوع، این سیستم امکان مطالعه جامعی از یک منطقه را فراهم می‌کند. GIS قادر به انجام عملیات مختلف مکانی، ارتباطی، پردازش و مدیریت داده‌ها است.

این ویژگی‌ها باعث شده است که GIS به عنوان یک ابزار تصمیم‌گیری مورد استفاده قرار گیرد و در زمینه‌های مختلف از تکنولوژی، صنعت، محیط زیست، جغرافیا، اقتصاد، اجتماع و بسیاری دیگر مورد استفاده قرار گیرد. در واقع، تمامی سیستم‌های اطلاعات جغرافیایی نوعی نمایش رایانه‌ای از برخی جنبه‌های دنیای واقعی هستند. GIS به ما یک مدل ساده از دنیای واقعی ارائه می‌دهد که به آن مدل کی می‌گویند. این مدل یک تلفیق از داده‌هاست که به ما کمک می‌کند سیستم‌هایی را که در شرایط دیگر، پیچیدگی یا مقیاس مکانی آنها خارج از درک ماست، درک کنیم.

فهرست مطالب
مقدمه
GIS چیست؟
الگو (Pattern)
به طور کلی اطلاعات یک سیستم GIS را می توان به دو دسته تقسیم کرد
پایگاه GIS شهری
تهیه بانک اطلاعات مکانی
تهیه نقشه های موضوعی شهری دقیق
هدایت و برنامه ریزی توسعه شهری
مدیریت بحران شهری
مکان یابی برای توسعه
مدلسازی مدیریت شهری
دلا‌یل استفاده از GIS :
و سخن آخر

این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.

قیمت : 35,000 تومان

تعداد صفحات: 18

فرمت فایل: پاورپوینت