پاورپوینت خودشیفتگی narcissism

پاورپوینت خودشیفتگی narcissism

پاورپوینت خودشیفتگی
تاریخچه
نارسیسم (خودشیفتگی) از یک افسانه یونانی گرفته شده است. در این افسانه مرد جوانی به نام (نارسیسوس) عاشق عکس خود که در آب افتاده می شود. و داخل آب می پرد تا فرشته ای که در آن دیده است را بگیرد و غرق می شود. این داستان عجیب وجه تمایزی برای معرفی نوعی اختلال شخصیت موسوم به اختلال شخصیت خودشیفته شد.

خودشیفتگی اصطلاحی است که اولین بار فروید آن را به کار برد.
فروید اصطلاح خودشیفتگی را برای وضعیتی به کار برد که در آن لیبید و شخص در خود ایگو مصرف می شود تا افراد دیگر.

تعاریف خودشیفتگی
خودشیفتگی، نوعی اختلال هیجانی بسیار اغراق‌ آمیز است. مبتلایان به این اختلال، با سایرین همدل نیستند. ولی نیاز دارند مرتب از سوی آنان مورد تمجید واقع شوند. هر چند خودشیفتگان و خویش‌‌ کامان، تصویری مبالغه‌ آمیز از خویش دارند. اما از پندارهٔ بسیار آسیب‌ پذیری برخوردار بوده و بیشتر با هویت خویشتن ناآشنایند.
بزرگ نمائی خصوصیات نافذ و فراگیر (در رفتار یا خیال) , نیاز به تحسین , فقدان هم دلی که از ابتدای دوران بزرگسالی شروع می شود. و در زمینه های مختلف زندگی بروز می کند.

خود شیفتگی اصطلاحی است که به طور کلی مربوط می شود. به شخصی که دارای عشق مفرط به خود و حس خود بزرگ بینی و حس قدرتمند مستحق بودن است.

انجمن روانپزشکی آمریکا تعریف خود شیفتگی را به عنوان اختلال شخصیت مشخص شده توسط الگوی فراگیر نیاز به تحسین و فقدان همکاری تعریف می کند.

در این فایل پاورپوینت بصورت جامع به بررسی موضوع خودشیفتگی narcissism پرداخته ایم این فایل شامل موارد زیر است.

فهرست مطالب
تاریخچه
تعاریف خودشیفتگی
ویژگی افراد خودشیفته
ابعاد خودشیفتگی
انواع خودشیفتگی
دسته های خودشیفتگی
علل خودشیفتگی
پیامد های خودشیفتگی
خودشیفتگی و مدیریت
مضرات مدیریت خودشیفته…

این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.

قیمت : 35,000 تومان

تعداد صفحات: 17

فرمت فایل: پاورپوینت