پرسشنامه وبگردی منفعت جویانه و لذت گرایانه در خرید آنلاین

پرسشنامه وبگردی منفعت جویانه و لذت گرایانه در خرید آنلاین

پرسشنامه استاندارد وبگردی منفعت جویانه و لذت گرایانه در خرید آنلاین

پرسشنامه استاندارد وبگردی منفعت جویانه و لذت گرایانه در خرید آنلاین شامل 9 سوال است. که دارای مولفه امتیازبندی روایی و پایایی تفسیر و شیوه نمره گذاری می باشد.

تعریف مفهومی پرسشنامه
وبگردی منفعت گرایانه : وبگردی منفعت گرایانه روشی که در آن فرد درصدد کسب محصولات از طریق استفاده از روش های جستجوگرایانه،. رفتار هدف محور، استراتژی های کاهش ریسک و بدست آوردن اطلاعات در مورد اهداف مورد جستجو است. (پارک و همکاران ، 2012: 1584) . وبگردی منفعت گرایانه یک نوع جستجوی اینترنتی است که فرد برای کسب اطلاعات،. مقایسه کالاها، انتخاب بهترین کالا از نظر کیفیت و قیمت انجام می دهد. ( نقل از امنیان جزی، 1394).

وبگردی لذت جویانه
: وبگردی لذت جویانه به دیدن صفحات وب سایت ها توسط مصرف کنندگان براساس تفریح، سرگرمی اشاره دارد. و بیشتر به جنبه های لذت گرایانه وبگردی می پردازد؛ حتی اگر خرید انجام نگیرد. (پارک و همکاران ، 2012: 1584). وبگردی لذت جویانه یک نوع جستجوی اینترنتی است. که فرد به وب سایت هایی که برای تفریح و سرگرمی است،. مراجعه می کند و از جستجوی اینترنتی خود هیجان زده شده و لذت می برد. ( نقل از امنیان جزی، 1394).

تعریف عملیاتی متغیر پرسشنامه
در این پژوهش منظور از وبگردی منفعت جویانه و لذت گرایانه در خرید نمره ای است. كه پاسخ دهنده گان به سوالات 9 گویه ای پرسشنامة وبگردی منفعت جویانه و لذت گرایانه در خرید می دهند.

روایی و پایایی پرسشنامه

روایی ابزار جمع آوری داده ها
اعتبار یا روایی با این مسئله سر و کار دارد که یک ابزار اندازه گیری تا چه حد چیزی را اندازه می گیرد. که ما فکر می کنیم( سرمد و همکاران،1390). در پژوهش (امینیان جزی، 1394) روایی پرسشنامه توسط متخصصان تأیید شده است.

پایایی ابزارهای جمع آوری داده ها
قابلیت اعتماد یا پایایی یک ابزار عبارت است از درجه ثبات آن در اندازه گیری هر آنچه اندازه می گیرد. یعنی اینکه ابزار اندازه گیری در شرایط یکسان تا چه اندازه نتایج یکسانی به دست می دهد.( سرمد و همکاران،1390). در پژوهش(امینیان جزی، 1394) پایایی پرسشنامه از روش آلفای کرونباخ به ترتیب زیر به دست آمده است.

روایی و پایایی: دارد
تفسیر و شیوه نمره گذاری: دارد ( به دو صورت تحلیل با اس پی اس اس و تحلیل بر اساس نمره گذاری).
تعداد سوال: 9 سوال
تعداد مولفه: 2 مولفه
تعاریف عملیاتی و مفهومی پرسشنامه: دارد
مدل پرسشنامه: دارد
فرمت فایل : ورد آفیس word
نسخه PDF : دارد
تعداد صفحات: 5
منبع: دارد

پرسشنامه کاملا استاندارد است

این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.

قیمت : 15,000 تومان

تعداد صفحات: 5

فرمت فایل: WORD